Përbërësit e Kujdesit Personal

 • DL -Panthenol Powder

  Pluhur DL-Panthenol

  DL-Panthenol është një lagështues i shkëlqyeshëm, me formë pluhuri të bardhë, i tretshëm në ujë, alkool, glikol propilen. DL-Panthenol është i njohur gjithashtu si Provitamin B5, i cili luan një rol kryesor në metabolizmin ndërmjetës të njeriut. Mungesa e Vitaminës B5 mund të rezultojë në shumë çrregullime dermatologjike. DL-Panthenol zbatohet në pothuajse të gjitha llojet e përgatitjeve kozmetike. DL-Panthenol kujdeset për flokët, lëkurën dhe thonjtë. Në lëkurë, DL-Panthenol është një lagështues depërtues i thellë. DL-Panthenol mund të stimulojë rritjen e epitelit dhe ka një ...
 • DL -Panthenol 50%

  DL-Panthenol 50%

  DL-Panthenol 50% është një lagështues i shkëlqyeshëm, është një lëng i trashë dhe i verdhë i verdhë i zbehtë, i tretshëm në ujë, alkool, glikol propilen. DL-Panthenol është i njohur gjithashtu si Provitamin B5, i cili luan një rol kryesor në metabolizmin ndërmjetës të njeriut. i vitaminës B5 mund të rezultojë në shumë çrregullime dermatologjike. DL-Panthenol zbatohet në pothuajse të gjitha llojet e përgatitjeve kozmetike. DL-Panthenol kujdeset për flokët, lëkurën dhe thonjtë. Në lëkurë, DL-Panthenol është një lagështues depërtues i thellë. DL-Panthenol mund të stimulojë gr ...
 • DL -Panthenol 75%

  DL-Panthenol 75%

  DL-Panthenol 75% është një lagështues i shkëlqyeshëm, është një lëng i trashë pa ngjyrë e verdhë i verdhë, i tretshëm në ujë, alkool, glikol propilen. DL-Panthenol është i njohur gjithashtu si Provitamin B5, i cili luan një rol kryesor në metabolizmin ndërmjetës të njeriut. i vitaminës B5 mund të rezultojë në shumë çrregullime dermatologjike. DL-Panthenol zbatohet në pothuajse të gjitha llojet e përgatitjeve kozmetike. DL-Panthenol kujdeset për flokët, lëkurën dhe thonjtë. Në lëkurë, DL-Panthenol është një lagështues depërtues i thellë. DL-Panthenol mund të stimulojë gr ...
 • D -Panthenol

  D -Pantenol

  D-Panthenol është një derivat i lëngshëm i trashë i acidit pantotenik dhe është zhvilluar posaçërisht për aplikime lokale. Shumë e tretshme në ujë, e tretshme lehtë në alkool, e tretshme në glicerinë, pak e tretshme në eter, e patretshme në vajra bimorë, vajra minerale dhe yndyrna. Parametrat kryesorë teknikë: Identifikimi A përputhet me identifikimin USP B Konform me identifikimin USP C përshtatet me paraqitjen e USP Paraqitje e lëngjeve pa ngjyrë, viskoze dhe të pastër (bazë pa ujë) 98.0% ~ 102.0% Specifikimet ...
 • D -Panthenol 75%

  D-Pantenol 75%

  D-Panthenol 75% është një derivat i lëngshëm i trashë i acidit pantotenik dhe është zhvilluar posaçërisht për aplikim lokal. Shumë i tretshëm në ujë, i tretshëm lehtë në alkool, i tretshëm në glicerinë, pak i tretshëm në eter, i patretshëm në vajra bimorë, vajra minerale dhe yndyrna . Parametrat kryesorë teknikë: Paraqitja Identifikimi i lëngjeve pa ngjyrë, i trashë dhe i pastër Analiza e reagimit pozitiv (HPLC) 75,0 78,5% ujë (Karl Fischer) Jo më shumë se 0,1% Rrotullim optik specifik + 29 ° ~ + 31,5 ° am ...
 • D-Calcium Pantothenate

  D-Pantotenat kalciumi

  D-Kalcium Pantotenati është kripa e kalciumit e vitaminës B5 të tretshme në ujë, gjendet kudo në bimë dhe indet e kafshëve me veti antioksidante. Pentotenati është një përbërës i Koenzimës A dhe një pjesë e kompleksit të Vitaminës B2. Vitamina B5 është një faktor i rritjes dhe është thelbësor për funksione të ndryshme metabolike, duke përfshirë metabolizmin e karbohidrateve, proteinave dhe acideve yndyrore. Kjo vitaminë është gjithashtu e përfshirë në sintezën e lipideve të kolesterolit, neurotransmetuesve, hormoneve steroide dhe hemoglo ...
 • Ascorbyl Tetraisopalmitate

  Ascorbyl Tetraisopalmitate

  Ascorbyl Tetraisopalmitate, e quajtur edhe Tetrahexyldecy Ascorbate, është një molekulë që rrjedh nga vitamina C dhe acidi izopalmitik. Efektet e produktit janë të ngjashme me ato të vitaminës C, më e rëndësishmja është në gjendje të veprojë si një antioksidant. Ascorbyl Tetraisopalmitate zvogëlon prodhimin e agjentëve oksidues, të cilët kontribuojnë në dëmtimin e qelizave pas ekspozimit ndaj rreziqeve UV ose kimike. Prodcut mund të mbrojë kundër dëmtimit të ADN-së dhe errësimit të lëkurës të shkaktuar nga ekspozimi UV. Dhe, apa vizuale e lëkurës ...
 • Biotin

  Biotina

  Biotina e quajtur gjithashtu si D-Biotin, Vitamina H, Vitamina B7, është e bardhë ose pothuajse e bardhë, pluhur kristalor ose kristale pa ngjyrë, shumë pak i tretshëm në ujë, alkool, i pazgjidhshëm në aceton. Ajo tretet në tretësira të holla të Hidroksideve Alkali. Parametrat kryesorë teknikë Paraqitja Identifikimet e pluhurit të bardhë ose të bardhë (A, B, C) Përputhet me USP Assay 97.5% ~ 100.5% Papastërtitë Papastërtia individuale: jo më shumë se 1.0% Papastërtitë totale: jo më shumë se 2.0% Rrotullimi specifik + 89 ° ~ + 93 ° Resi ...
 • Coenzyme Q10

  Koenzima Q10

  Koenzima Q10 përfshihet si një përbërës i mitokondrisë në prodhimin e energjisë së qelizave. Ai gjithashtu ka një efekt antioksidant, aq i përdorur gjerësisht në fiziologji, farmaci, kozmetikë dhe mbrojtje shëndetësore. Powdershtë pluhur kristali i verdhë ose i verdhë i lehtë, pa erë, pa shije, i tretshëm lehtësisht në kloroform, benzen dhe tetraklorid karboni; i tretshëm në aceton, eter, ehter nafte; pak i tretshëm në etanol; i patretshëm në ujë ose metanol. Do të zbërthehet në substanca të kuqe në dritë, stabl ...
 • Magnesium Ascorbyl Phosphate

  Fosfat Askorbil Magnezi

  Fosfati Askorbil i Magnezit është një derivat shumë i qëndrueshëm i vitaminës C (kripë magnezi fosfat mono-dihidrogjen acid L-Askorbik) i cili nuk degradon në formulat që përmbajnë ujë. Në produktet e kujdesit të lëkurës, Asporbil Fosfati i Magnezit përdoret për mbrojtjen dhe riparimin UV, prodhimin e kolagjenit, ndriçimi dhe ndriçimi i lëkurës, dhe si një anti-inflamator. alsoshtë gjithashtu një antioksidant i fuqishëm. Konsiderohet si një agjent zbardhues i shkëlqyeshëm jo irritues i sakinit që pengon qelizat e lëkurës për të prodhuar melaninë dhe dritë ...
 • Sodium Ascorbyl Phosphate

  Fosfat natriumi Askorbil

  Derivati ​​i natriumit Askorbil fosfat i vitaminës C, vitamina C bazohet në shkencën dhe teknologjinë moderne për përpunimin e lëndëve të para të bëra duke përdorur këtë produkt, qoftë oral ose i zhytur përmes lëkurës në trup, mund të tretet shpejt nga fosfataza në vitaminë C të lirë, vitaminë C luajnë funksione unike fiziologjike dhe biokimike. Vitamina C e Fosfatit të Natriumit Vitamina C ka të gjithë efektivitetin e të dyjave. Vitamina C gjithashtu kapërcen ndjeshmërinë ndaj dritës, nxehtësisë dhe joneve të metaleve, oksidohet lehtësisht sh ...
 • Kojic Acid

  Acid Kojic

  Acidi Kojic njihet si 5- hidroksil -2- hidroksimetil -1 dhe 4- piranon. Isshtë një përbërje organike e dobët acidike e bërë nga fermentimi i mikroorganizmave. Acidi i imët tramperik është një gjilpërë e bardhë ose e verdhë si kristali; tretet lehtësisht në ujë, alkool dhe aceton, pak i tretshëm në eter, acetat etilik, kloroform dhe piridinë, i patretshëm në benzinë; formula e saj molekulare është C6H6O4, pesha molekulare142.1, pika e shkrirjes153 ~ 156. Parametrat kryesorë teknikë Paraqitja kristal i bardhë ose i bardhë Si ...
1234 Tjetra> >> Faqja 1/4